• Aktualności

          • Deklaracje o kontynuowaniu

          • 19.02.2018
          • Zgodnie z art. 153 ustawy Prawo oświatowe pkt. 2:

            Rodzice dzieci przyjętych do danego publicznego przedszkola, danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub danej publicznej innej formy wychowania przedszkolnego corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
            w tym przedszkolu, tym oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej lub tej innej formie wychowania przedszkolnego, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego, określony zgodnie z art. 154 ust. 1 pkt 1, ust. 3 i 6.

             

            Terminy postępowania rekrutacyjnego dla nowych dzieci określa Zarządzenie nr 6/2018 Wójta Gminy Koniusza z dnia 30 stycznia 2018 r

            rekrutacji

             

            Deklaracje o kontynuowaniu proszę składać od 22 lutego 2018 r do 28 lutego 2018 r w gabinecie przedszkola lub
            u wychowawców

            Data_przyjecia_deklaracji(1).docx

        • Robimy sztuczny śnieg_MOW
        • Optyka na wesoło _MOW
        • Wesołych Świąt
          • Wesołych Świąt

          • 19.12.2017
          •  

             

             

            Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija...

            życzy dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy przedszkola

             

             

             

             

             

             


             

                                     



             

        • Zaproszenie na Kiermasz
        • Mały Odkrywca - tajemnice wody
        • Mały Odkrywca - zabawy z magnesami
        • praca pl
        • Zajęcia adaptacyjne
          • Zajęcia adaptacyjne

          • 30.07.2017
          • Podaję terminy zajęć adaptacyjnych dla nowo przyjętych dzieci do przedszkola.

            Zajęcia te będą miały efekt, jeżeli będzie odpowiednia ilość osób, proszę więc o zapisy dzieci na wybrany termin, ponieważ zajęcia prowadzone będą dla dzieci i rodziców (10 dzieci + 10 rodziców).

            Zgłoszenia proszę przesłać emailem lub sms - koniecznie proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz datę i miejsce zajęć. Zgłoszenia przyjmowane są do 08 sierpnia 2017 r.

            Terminy zajęć adaptacyjnych dla nowo przyjętych dzieci do przedszkola (od 9.30 do 11.30):

            09 sierpień – Iwona Wilk (Biórków Wielki) - 12 dzieci zapisanych do Posądzy

            10 sierpień – Iwona Wilk (Biórków Wielki) - 12 dzieci zapisanych do Posądzy

            24 sierpień – Katarzyna Świstak (Biórków Wielki) - 12 dzieci zapisanych do Posądzy

            25 sierpień – Katarzyna Świstak (Biórków Wielki) - 12 dzieci zapisanych do Posądzy

            28 sierpień – Anna Kowal (Wierzbno) grupa starsza

            28 sierpień – Małgorzata Jędrych (Wierzbno) grupa młodsza

            28 sierpień – Justyna Porembska (Biórków Wielki)

            29 sierpień – Marta Kokosińska (Biórków Wielki)

            29 sierpień – Justyna Porembska (Biórków Wielki)

            29 sierpień – Weronika Przeniosło (Wierzbno) grupa młodsza

            29 sierpień – Małgorzata Jędrych (Wierzbno) grupa starsza

            30 sierpień – Marta Kokosińska (Biórków Wielki)

            30 sierpień – Anna Kowal (Wierzbno) grupa młodsza

            30 sierpień – Weronika Przeniosło (Wierzbno) grupa starsza

        • Taniec "Żabki"
        • Występ przedszkolaków w Łyszkowicach
        • Przegląd Tańców
        • Urodziny Madzi - Zajączki
        • PIKNIK RODZINNY
          • PIKNIK RODZINNY

          • 05.06.2017
          • W środę 07 czerwca 2017 r zapraszamy wszystkich zapisanych na Piknik rodzinny. Rozpoczęcie o 10.00 na Zielonym Wzgórzu. W tym dniu dzieci nie przychodzą do przedszkola. Bardzo proszę zabrać ze sobą kocyk i wygodny strój.

        • SEGREGUJ ŚMIECI
          • SEGREGUJ ŚMIECI

          • 11.05.2017
          • Komunikat prasowy

            #ChceMiSie. 11 maja Dzień bez Śmiecenia. Segreguj Surowce.

            11 maja to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, jednolite dla całego kraju.

            Dzień ten obchodzony jest w Polsce już po raz 11. Podczas tegorocznej edycji Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. uczy przede wszystkim świadomej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych. Nasze odpady to wartościowe surowce wtórne!

            W Dniu bez Śmiecenia można wziąć udział na wiele sposobów. Przede wszystkim zachęcamy do odwiedzenia strony www.dzienbezsmiecenia.pl i przeczytania ciekawych informacji na temat segregowania odpadów. Ze strony będzie można pobrać specjalnie stworzoną na tę okazję kartkę elektroniczną, przesłać ją do swoich znajomych bądź udostępnić w mediach społecznościowych. Dużo będzie się działo także na fanpage akcji w serwisie Facebook. Przez cały maj publikować będziemy tam wiele ciekawych informacji, odbędą się konkursy. W dniach 8-12 maja spośród wszystkich osób, które zrobią sobie zdjęcie z nazwą akcji i udostępnią je z hashtagiem #ChceMiSie na swoich profilach - wybierzemy kilka i nagrodzimy. Tradycyjnie podczas Dnia bez Śmiecenia nie drukujemy ulotek, plakatów — tłumaczy Michał Mikołajczyk z firmy Rekopol, organizatora działań z okazji Dnia bez Śmiecenia. - W zamian, na stronie udostępniamy wiele materiałów edukacyjnych do pobrania i zachęcamy do zapoznania się z nimi. Ponadto wiele podmiotów w tym czasie organizuje wydarzenia edukacyjne promujące selektywną zbiórkę (katalog działań możliwych do podjęcia jest dostępny na: www.dzienbezsmiecenia.pl/edukacja/materialy-do-pobrania).

            Polak produkuje 300 kg odpadów rocznie

            Według GUS statystyczny Polak pozbywa się rocznie blisko 300 kg odpadów. Każdy z nas wyrzuca w ciągu roku np. 56 opakowań szklanych, które można w pełni wykorzystać. Każda szklana butelka ponownie wprowadzona do obiegu pozwała zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia 100-watowej żarówki przez 4 godziny. Wyrzucone w ciągu roku na całym świecie butelki PET, ustawione jedna na drugiej utworzyłoby wieżę o wysokości 28 milionów kilometrów. A z 35 butelek PET można wyprodukować świetną, ciepłą bluzę polarową. Energia zaoszczędzona poprzez ponowne przetworzenie jednej torby plastikowej pozwala np. przez 10 minut oświetlać pokój 60-watową żarówką. Recykling 1 tony makulatury ratuje aż 17 drzew. Stal i aluminium pochodzące z recyklingu opakowań metalowych mogą być przetwarzane praktycznie w nieskończoność.

            Polacy wciąż ulegają mitom na temat segregacji odpadów

            Wciąż jeszcze uczymy się właściwego postępowania z odpadami. — Z roku na rok jest coraz lepiej, ale wciąż jeszcze mamy wiele do zrobienia. Z naszych doświadczeń wynika, że często Polacy nie segregują odpadów, bo uważają, że to jest trudne, zajmuje dużo czasu, nie opłaca się i, w ogóle, nie ma sensu. Nasza świadomość, co można wyprodukować z odpadów też jest niska — ocenia Michał Mikołajczyk. Zmianę tego stanu rzeczy uważa za konieczną także i z tego powodu, że od 1 lipca zmieniają się zasady segregowania. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, które wejdzie w życie od 1 lipca 2017 r., odpady będą zbierane w budynkach wielorodzinnych, domach jednorodzinnych, czy miejscach gdzie powstają odpady komunalne w podziale na cztery frakcje: papier do worka/pojemnika w kolorze niebieskim; metal, plastik, opakowania wielomateriałowe do worka/pojemnika w kolorze żółtym; szkło do worka/pojemnika w kolorze zielonym lub zielonym i białym; frakcja biodegradowalna do worka/pojemnika brązowego. Wg danych ministerstwa środowiska w 1,4 tys. gmin w Polsce, które teraz segregują odpady, obowiązuje podział na cztery frakcje bądź więcej, w blisko 440 samorządach odpady zbierane są na podstawie trzech frakcji – szkło i papier, odpady zmieszane, pozostałe suche, a na terenie ponad 180, śmieci zbierane są w podziale tylko na dwie frakcje: suche i mokre. Tymczasem, zgodnie z wymogami UE, w 2020 r. powinniśmy uzyskać 50-proc. poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła. W perspektywie 2030 r. ten poziom powinien wzrosnąć do aż 65 proc. Obecnie przetwarzamy tylko 26 proc. odpadów, a roczny progres wynosi jedynie 0,7 proc. Michał Mikołajczyk wskazuje, że jedną z ważnych przeszkód w poprawie tego stanu rzeczy jest zbyt niski poziom świadomości ekologicznej społeczeństwa – w tym uleganie mitom na temat selekcji odpadów. Oto te najpowszechniejsze. 

            Segregowanie jest bez sensu 

            Ten pogląd jest prawdziwy tylko wtedy, gdy odpady trafią w całości na wysypisko. Posegregowane zmieniają się w wartościowe (i pożądane) surowce wtórne. Rozejrzyjmy się dookoła a dostrzeżemy mnóstwo rzeczy wyprodukowanych z przetworzonych odpadów: zabawki, drzwi, ubrania, meble. Przy wykorzystaniu surowców wtórnych można wyprodukować niemal wszystko.

            Segregowanie jest trudne 

            To nieprawda. Wystarczy kilka dni, aby segregowanie weszło w krew. Musimy tylko pamiętać, do którego z kolorowych pojemników lub worków wrzucać to, co już jest niepotrzebne. Nie jest to trudne, a od 1 lipca będzie jeszcze łatwiejsze i ujednolicone w całym kraju. I tak: do zielonego pojemnika będziemy wrzucać szkło (bądź do zielonego i białego), do niebieskiego – papier, do żółtego – metale i plastik oraz opakowania wielomateriałowe, a do brązowego – odpady biodegradowalne.

            Segregowanie pochłania wiele czasu i wymaga dużo miejsca 

            Absolutnie nie! Kiedy zaczniemy segregować odpady przekonamy się, że to odruch. Tak samo jak np. zgniatanie plastikowych pojemników i butelek. Od razu zauważymy ile miejsca można w ten sposób zaoszczędzić. Najprościej jest jednorazowo zainwestować w dopasowane do konkretnej szafki pojemniki, ale nie ma takiej konieczności. Możemy do segregacji wykorzystać reklamówki, worki lub choćby niepotrzebne kartony. W każdym razie wszystko zmieści się pod kuchennym zlewem. 

            Segregowanie się nie opłaca

            Opłaca się i to wszystkim! Segregowanie to ogromny zysk dla środowiska naturalnego. Stos gazet o wysokości 125 cm pozwała uratować sześciometrową sosnę, a recykling tony makulatury oszczędza aż 17 drzew. I tak jest ze wszystkim: przerabiając plastik oszczędzamy ropę naftową, przetapiając stalowe puszki – rudy żelaza, a aluminiowe – boksyt.  Szklane opakowania można np. poddać recyklingowi w 100 proc. To samo dotyczy stalowych i aluminiowych puszek. Aluminium można przy tym wykorzystywać praktycznie w nieskończoność. A plastik? Z 450 plastikowych butelek po płynach do prania można zrobić np. trzyosobową ławkę ogrodową, a z 35 butelek PET po napojach – bluzę polarową.

            Trzeba myć opakowania przed wyrzuceniem

            To chyba najpowszechniejszy mit. A prawda jest taka, że nie ma konieczności mycia opakowań przed segregowaniem. Znacznie lepiej zrobią to w sortowniach i zakładach przetwarzania. Trzeba tylko wylać z wyrzucanego opakowania resztki płynu i opróżnić je z innych, stałych resztek. 

            11 maja Dzień bez Śmiecenia #ChceMiSie Bądź z nami 11 maja!

            Dowiedz się więcej na: www.dzienbezsmiecenia.pl oraz

            www.facebook.com/dzienbezsmiecenia.

            Więcej informacji:

            Anna Kamińska

            Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej
            a.kaminska@rekopol.pl

            + 22 550 09 78

             

            https://www.youtube.com/watch?v=mpV7uHfhTKs&authuser=0