Nawigacja

 • 31.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Optyka na wesoło _MOW.

 • Wesołych Świąt

   

   

   

  Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija...

  życzy dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy przedszkola

   

   

   

   

   

   


   

                              

 • Zaproszenie na Kiermasz

 • 19.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mały Odkrywca - tajemnice wody.

 • 22.10.2017

  Moduł Poziomeczki został zmodyfikowany

 • 22.10.2017

  Moduł Poziomeczki został zmodyfikowany

 • Rekrutacja do zajęć w ramach projektu "Miejsce dla przedszkolaka"

 • 15.09.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii praca pl.

 • 09.09.2017

  Moduł Truskaweczki został zmodyfikowany

 • Zajęcia adaptacyjne

  Podaję terminy zajęć adaptacyjnych dla nowo przyjętych dzieci do przedszkola.

  Zajęcia te będą miały efekt, jeżeli będzie odpowiednia ilość osób, proszę więc o zapisy dzieci na wybrany termin, ponieważ zajęcia prowadzone będą dla dzieci i rodziców (10 dzieci + 10 rodziców).

  Zgłoszenia proszę przesłać emailem lub sms - koniecznie proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz datę i miejsce zajęć. Zgłoszenia przyjmowane są do 08 sierpnia 2017 r.

  Terminy zajęć adaptacyjnych dla nowo przyjętych dzieci do przedszkola (od 9.30 do 11.30):

  09 sierpień – Iwona Wilk (Biórków Wielki) - 12 dzieci zapisanych do Posądzy

  10 sierpień – Iwona Wilk (Biórków Wielki) - 12 dzieci zapisanych do Posądzy

  24 sierpień – Katarzyna Świstak (Biórków Wielki) - 12 dzieci zapisanych do Posądzy

  25 sierpień – Katarzyna Świstak (Biórków Wielki) - 12 dzieci zapisanych do Posądzy

  28 sierpień – Anna Kowal (Wierzbno) grupa starsza

  28 sierpień – Małgorzata Jędrych (Wierzbno) grupa młodsza

  28 sierpień – Justyna Porembska (Biórków Wielki)

  29 sierpień – Marta Kokosińska (Biórków Wielki)

  29 sierpień – Justyna Porembska (Biórków Wielki)

  29 sierpień – Weronika Przeniosło (Wierzbno) grupa młodsza

  29 sierpień – Małgorzata Jędrych (Wierzbno) grupa starsza

  30 sierpień – Marta Kokosińska (Biórków Wielki)

  30 sierpień – Anna Kowal (Wierzbno) grupa młodsza

  30 sierpień – Weronika Przeniosło (Wierzbno) grupa starsza

 • Taniec "Żabki"

 • Występ przedszkolaków w Łyszkowicach

 • Przegląd Tańców

 • 08.06.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Urodziny Madzi - Zajączki.

 • PIKNIK RODZINNY

  W środę 07 czerwca 2017 r zapraszamy wszystkich zapisanych na Piknik rodzinny. Rozpoczęcie o 10.00 na Zielonym Wzgórzu. W tym dniu dzieci nie przychodzą do przedszkola. Bardzo proszę zabrać ze sobą kocyk i wygodny strój.

 • SEGREGUJ ŚMIECI

  Komunikat prasowy

  #ChceMiSie. 11 maja Dzień bez Śmiecenia. Segreguj Surowce.

  11 maja to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, jednolite dla całego kraju.

  Dzień ten obchodzony jest w Polsce już po raz 11. Podczas tegorocznej edycji Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. uczy przede wszystkim świadomej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych. Nasze odpady to wartościowe surowce wtórne!

  W Dniu bez Śmiecenia można wziąć udział na wiele sposobów. Przede wszystkim zachęcamy do odwiedzenia strony www.dzienbezsmiecenia.pl i przeczytania ciekawych informacji na temat segregowania odpadów. Ze strony będzie można pobrać specjalnie stworzoną na tę okazję kartkę elektroniczną, przesłać ją do swoich znajomych bądź udostępnić w mediach społecznościowych. Dużo będzie się działo także na fanpage akcji w serwisie Facebook. Przez cały maj publikować będziemy tam wiele ciekawych informacji, odbędą się konkursy. W dniach 8-12 maja spośród wszystkich osób, które zrobią sobie zdjęcie z nazwą akcji i udostępnią je z hashtagiem #ChceMiSie na swoich profilach - wybierzemy kilka i nagrodzimy. Tradycyjnie podczas Dnia bez Śmiecenia nie drukujemy ulotek, plakatów — tłumaczy Michał Mikołajczyk z firmy Rekopol, organizatora działań z okazji Dnia bez Śmiecenia. - W zamian, na stronie udostępniamy wiele materiałów edukacyjnych do pobrania i zachęcamy do zapoznania się z nimi. Ponadto wiele podmiotów w tym czasie organizuje wydarzenia edukacyjne promujące selektywną zbiórkę (katalog działań możliwych do podjęcia jest dostępny na: www.dzienbezsmiecenia.pl/edukacja/materialy-do-pobrania).

  Polak produkuje 300 kg odpadów rocznie

  Według GUS statystyczny Polak pozbywa się rocznie blisko 300 kg odpadów. Każdy z nas wyrzuca w ciągu roku np. 56 opakowań szklanych, które można w pełni wykorzystać. Każda szklana butelka ponownie wprowadzona do obiegu pozwała zaoszczędzić energię potrzebną do świecenia 100-watowej żarówki przez 4 godziny. Wyrzucone w ciągu roku na całym świecie butelki PET, ustawione jedna na drugiej utworzyłoby wieżę o wysokości 28 milionów kilometrów. A z 35 butelek PET można wyprodukować świetną, ciepłą bluzę polarową. Energia zaoszczędzona poprzez ponowne przetworzenie jednej torby plastikowej pozwala np. przez 10 minut oświetlać pokój 60-watową żarówką. Recykling 1 tony makulatury ratuje aż 17 drzew. Stal i aluminium pochodzące z recyklingu opakowań metalowych mogą być przetwarzane praktycznie w nieskończoność.

  Polacy wciąż ulegają mitom na temat segregacji odpadów

  Wciąż jeszcze uczymy się właściwego postępowania z odpadami. — Z roku na rok jest coraz lepiej, ale wciąż jeszcze mamy wiele do zrobienia. Z naszych doświadczeń wynika, że często Polacy nie segregują odpadów, bo uważają, że to jest trudne, zajmuje dużo czasu, nie opłaca się i, w ogóle, nie ma sensu. Nasza świadomość, co można wyprodukować z odpadów też jest niska — ocenia Michał Mikołajczyk. Zmianę tego stanu rzeczy uważa za konieczną także i z tego powodu, że od 1 lipca zmieniają się zasady segregowania. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, które wejdzie w życie od 1 lipca 2017 r., odpady będą zbierane w budynkach wielorodzinnych, domach jednorodzinnych, czy miejscach gdzie powstają odpady komunalne w podziale na cztery frakcje: papier do worka/pojemnika w kolorze niebieskim; metal, plastik, opakowania wielomateriałowe do worka/pojemnika w kolorze żółtym; szkło do worka/pojemnika w kolorze zielonym lub zielonym i białym; frakcja biodegradowalna do worka/pojemnika brązowego. Wg danych ministerstwa środowiska w 1,4 tys. gmin w Polsce, które teraz segregują odpady, obowiązuje podział na cztery frakcje bądź więcej, w blisko 440 samorządach odpady zbierane są na podstawie trzech frakcji – szkło i papier, odpady zmieszane, pozostałe suche, a na terenie ponad 180, śmieci zbierane są w podziale tylko na dwie frakcje: suche i mokre. Tymczasem, zgodnie z wymogami UE, w 2020 r. powinniśmy uzyskać 50-proc. poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła. W perspektywie 2030 r. ten poziom powinien wzrosnąć do aż 65 proc. Obecnie przetwarzamy tylko 26 proc. odpadów, a roczny progres wynosi jedynie 0,7 proc. Michał Mikołajczyk wskazuje, że jedną z ważnych przeszkód w poprawie tego stanu rzeczy jest zbyt niski poziom świadomości ekologicznej społeczeństwa – w tym uleganie mitom na temat selekcji odpadów. Oto te najpowszechniejsze. 

  Segregowanie jest bez sensu 

  Ten pogląd jest prawdziwy tylko wtedy, gdy odpady trafią w całości na wysypisko. Posegregowane zmieniają się w wartościowe (i pożądane) surowce wtórne. Rozejrzyjmy się dookoła a dostrzeżemy mnóstwo rzeczy wyprodukowanych z przetworzonych odpadów: zabawki, drzwi, ubrania, meble. Przy wykorzystaniu surowców wtórnych można wyprodukować niemal wszystko.

  Segregowanie jest trudne 

  To nieprawda. Wystarczy kilka dni, aby segregowanie weszło w krew. Musimy tylko pamiętać, do którego z kolorowych pojemników lub worków wrzucać to, co już jest niepotrzebne. Nie jest to trudne, a od 1 lipca będzie jeszcze łatwiejsze i ujednolicone w całym kraju. I tak: do zielonego pojemnika będziemy wrzucać szkło (bądź do zielonego i białego), do niebieskiego – papier, do żółtego – metale i plastik oraz opakowania wielomateriałowe, a do brązowego – odpady biodegradowalne.

  Segregowanie pochłania wiele czasu i wymaga dużo miejsca 

  Absolutnie nie! Kiedy zaczniemy segregować odpady przekonamy się, że to odruch. Tak samo jak np. zgniatanie plastikowych pojemników i butelek. Od razu zauważymy ile miejsca można w ten sposób zaoszczędzić. Najprościej jest jednorazowo zainwestować w dopasowane do konkretnej szafki pojemniki, ale nie ma takiej konieczności. Możemy do segregacji wykorzystać reklamówki, worki lub choćby niepotrzebne kartony. W każdym razie wszystko zmieści się pod kuchennym zlewem. 

  Segregowanie się nie opłaca

  Opłaca się i to wszystkim! Segregowanie to ogromny zysk dla środowiska naturalnego. Stos gazet o wysokości 125 cm pozwała uratować sześciometrową sosnę, a recykling tony makulatury oszczędza aż 17 drzew. I tak jest ze wszystkim: przerabiając plastik oszczędzamy ropę naftową, przetapiając stalowe puszki – rudy żelaza, a aluminiowe – boksyt.  Szklane opakowania można np. poddać recyklingowi w 100 proc. To samo dotyczy stalowych i aluminiowych puszek. Aluminium można przy tym wykorzystywać praktycznie w nieskończoność. A plastik? Z 450 plastikowych butelek po płynach do prania można zrobić np. trzyosobową ławkę ogrodową, a z 35 butelek PET po napojach – bluzę polarową.

  Trzeba myć opakowania przed wyrzuceniem

  To chyba najpowszechniejszy mit. A prawda jest taka, że nie ma konieczności mycia opakowań przed segregowaniem. Znacznie lepiej zrobią to w sortowniach i zakładach przetwarzania. Trzeba tylko wylać z wyrzucanego opakowania resztki płynu i opróżnić je z innych, stałych resztek. 

  11 maja Dzień bez Śmiecenia #ChceMiSie Bądź z nami 11 maja!

  Dowiedz się więcej na: www.dzienbezsmiecenia.pl oraz

  www.facebook.com/dzienbezsmiecenia.

  Więcej informacji:

  Anna Kamińska

  Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej
  a.kaminska@rekopol.pl

  + 22 550 09 78

   

  https://www.youtube.com/watch?v=mpV7uHfhTKs&authuser=0

   

 • PILNE-REKRUTACJA

  W dniu dzisiejszym zostanie podana do publicznej wiadomości lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola.

  Od 05 maja 2017 r do 09 maja 2017 r proszę o pilne złożenie potwierdzenia woli. Wzór dostępny jest w przedszkolu. W potwierdzeniu woli będzie określone miejsce do którego dziecko zostało zakwalifikowane (Wierzbno, Biórków Wielki lub Posądza). 

  Po uzyskanie informacji o ilości przyznanych punktów oraz w celu wypełnienia potwierdzenia woli proszę się zgłosić: w Biórkowie codziennie od 7.00 do 9.00 do dyrekcji przedszkola. Natomiast w Wierzbnie do dyrekcji lub do Pani Weroniki Przeniosło w godzinach od 9.00 do 16.00.

  Nie złożenie potwierdzenia woli w podanym terminie będzie skutkowało skreśleniem dziecka z listy.

  Wnioski dzieci z poza terenu gminy Koniusza będą rozpatrywane w rekrutacji uzupełniającej, czyli w dniach 15.05.2017 r do 17.05.2017 r. Lista zakwalifikowanych zostanie podana do publicznej wiadomości 5 czerwca 2017 r. Potwierdzenia woli przyjęcia nastąpi w dniach 06 czerwca do 09 czerwca 2017 r.

 • Zebranie dla rodziców

  09 maja 2017 r (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się zebranie dla rodziców. Spotkania odbędą się w grupach
  z wychowawcami.

 • Akcja zbieraj nakrętki

  W związku z podpisaniem warunków porozumienia  z przystąpienia do „Akcji bez wkrętki, zbieraj zakrętki” zorganizowanej przez Euro Sklep bardzo prosimy o zbieranie i dostarczenie nakrętek plastikowych do nas do przedszkola lub bezpośrednio do Euro Sklepu.

   

  Akcja trwa od 8 kwietnia 2017 do 8 maja 2017 r

Dla rodziców

Aktualności

Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi

 • Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi
  Wierzbno 3
  32-104 Koniusza
 • (+12) 3869101 (Wierzbno)
  (+12) 3869007 wew. 27 (Biórków Wielki)

Aktualności