Truskaweczki

Informacje dla rodziców

BARDZO PROSZĘ ABY W CZWARTEK 17 MAJA DZIECI PRZYSZŁY UBRANE NA ZIELONO ALBO NIEBIESKO (będziemy nagrywac piosenkę na konkurs)

WYCIECZKA DO KRAINY ZABAW 21.05 WYJAZD O 9 00, POWRÓT OKOŁO 13 00. BARDZO PROSZĘ ABY DZIECI ZOSTAŁY PRZYPROWADZONE NA 8:45 I ODRANE

O GODZ. 13:00. Na miejscu dzieci mają poczęstunek.

- BARDZO PROSZĘ DO PIĄTKU (18.05) WPŁACIĆ PIENIĄDZE- 43 zł.

Drodzy rodzice ponieważ koszty rozłożyłam na dzieci zapisane, nie zwracam pieniędzy za przejazd
w przypadku nagłej rezygnacji.

WYCIECZKA DO ZOO 11 czerwca.

UWAGA!!!

NASTĄPIŁA ZMIANA: DZIECI W TYM DNIU PRZYCHODZĄ NORMALNIE DO PRZESZKOLA, JEMY ŚNIADANIE I JEDZIEMY. NIE DAJEMY ŻANDEGO JEDZENIA PONIEWAŻ W ZAMIAN ZA OBIAD KAŻDE DZIECKO DOSTANIE SPAKOWANĄ PACZKĘ Z JEDZENIEM.

Koszt 30 zł.

PROSZĘ O WPŁATĘ DO 06 CZERWCA.

ZACHĘCAM DO ZAPISANIA SIĘ, JEŚLI BĘDZIE NAS WIĘCEJ KOSZTY PRZEJAZDU BĘDĄ MNIEJSZE J

PIKNIK RODZINNY NA ZIELONYM WZGÓRZU

19 czerwca o godz. 1000

Dzieci w tym dniu nie przychodzą do przedszkola, przyjeżdżają z rodzicami na Zielone Wzgórze.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAM RODZICÓW NA ZAJĘCIA OTWARTE

28 MARCA O GODZINIE 10

PIERWSZY DZIEŃ  WIOSNY

21 MARCA (ŚRODA) BĘDZIEMY ŚWIĘTOWAĆ 1 DZIEŃ WIOSNY. BARDZO PROSZĘ ABY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI DZIECI W TYM DNIU UBRANE BYŁY NA ZIELONO

BARDZO PROSZĘ ABY NA ŚRODĘ (28.02) KAŻDE DZIECKO

PRZYNIOSŁO PUSZKĘ PO COCA-COLI (lub innym napoju)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Drodzy rodzice przypominamy, że dzień babci i dziadka rozpoczyna się o godz. 10 00               22 stycznia (PONIEDZIAŁEK) na Zielonym Wzgórzu.

Bardzo proszę pamiętać, by wszystkie dzieci były na miejscu o godz. 9:45 (na uroczystość zapraszamy TYLKO dziadków)

Bardzo proszę aby dzieci ubrane były na galowo

dziewczynki: spódniczki, białe bluzki, 2 kucki+ czerwone kokardki (ze wstążeczek)

chłopcy: białe koszule, ciemne spodnie, czerwone kokardki pod szyją  (ze wstążeczek)

FOTOGRAF

We wtorek 17 października o godzinie 10.15 dzieci będą miały robione zdjęcia. Nie ma obowiązku późniejszego ich zakupu.

ZGŁASZANIE NIEOBECNOŚCI

Bardzo proszę pisać sms lub dzwonić tylko jeżeli dziecko spóźni się do przedszkola, np. będzie w przedszkolu o godz. 9, ponieważ my o 8:30 zamawiamy obiady. Jeżeli dziecka nie będzie cały dzień nie trzeba dawać znać :)

URODZINY

Mam do Państwa ogromną prośbę, aby dzień przed planowanymi urodzinami w przedszkolu dać mi znać, żebym mogła się do nich przygotować.

Dziękuję :)

• Ważna infromacja

Jeden rodzic poifnormował o zakażeniu dziecka owsikami, w związku z tym bardzo proszę wszysktich rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na ewetualne wystapienie owsików u dzieci.

Owsiki: co to za pasożyty?

Owsik mieszka w przewodzie pokarmowym, jedynym jego żywicielem jest człowiek. Zakazić się można jedząc niemyte owoce lub warzywa, na których znajdują się jaja tego pasożyta. Z jaj, w jelitach wylęgają się owsiki, które w ciągu 2 do 4 tygodni osiągają pełną dojrzałość. Potem nocami samica wychodzi na zewnątrz i składa jaja na skórze dziecka, w okolicach odbytu. Są one pokryte lepką wydzieliną, która powoduje nieprzyjemny świąd. Drapiąc się, często zupełnie nieświadomie, przez sen, dziecko przenosi jaja na ręce, a stamtąd na znajdujące się
    w pobliżu przedmioty lub bezpośrednio do buzi. Jaja trafiają znowu do przewodu pokarmowego i cykl się powtarza.

• 27 sierpnia 2018 r (poniedziałek) odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci przedszkolnych:

Biórków Wielki - o godz. 17.00

Wierzbno - o godz. 18.00

Posądza - o godz. 19.00

• Zajęcia adaptacyjne dla nowych dzieci

Zajęcia adaptacyjne dla nowoprzyjetych dzieci:

01 sierpień 2018 r - od godz. 9.00 do 12.00 - Wierzbno - Pani Anna Kowal i Roksana Doniec - dla dzieci trzyletnich

02 sierpień 2018 r - od godz. 9.00 do 12.00 - Wierzbno - Pani Anna Kowal i Roksana Doniec - dla dzieci czteroletnich

10 sierpień 2018 r - od godz. 9.00 do 12.00 - Wierzbno - Pani Weronika Przeniosło i Małgorzata Jędrych - dla dzieci trzyletnich

14 sierpień 2018 r - od godz. 9.00 do 12.00 - Wierzbno - Pani Weronika Przeniosło i Małgorzata Jędrych - dla dzieci czteroletnich

• Infromacja

Od dnia 01 lipca 2018 r do 31 lipca 2018 r oddziały przedszkola w Wierzbnie, w Biórkowie Wielkim i w Posądzy są nieczynne - przerwa wakacyjna.

Od dnia 01 sierpnia 2018 r do 17 sierpnia 2018 r - czynne jest przedszkole w Wierzbnie - jeden oddział w godzinach od 7.00 do 16.00

Od dnia 20 sierpnia 2018 r do 31 sierpnia 2018 r - czynne jest przedszkole w Biórkowie Wielkim - jeden oddział w godzinach od 7.00 do 16.00

Od dnia 01 sierpnia 2018 r do 31 sierpnia 2018 r - otwarte są oddziały przedszkola w Posądzy w godzinach od 7.00 do 16.00

• Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników "Pikniku Rodzinnego", który odbył się 19 czerwca 2018 r na Zielonym Wzgórzu. Bardzo dziękuję rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wsparcie ze strony rodziców, życzliwość i praca na rzecz przedszkola, akceptacja planów i zamierzeń to ogromna pomoc w kształtowaniu i wychowaniu naszych dzieci - serdeczne podziękowania za zangażowanie i okazaną pomoc na rzecz naszej placówki.