• Programy unijne

• Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020

Gmina Koniusza rozpoczyna realizację projektu

Miejsce dla przedszkolaka

Cel projektu: Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej w Gminie Koniusza poprzez utworzenie 60 nowych miejsc oraz poprawę jakości edukacji przedszkolnej poprzez rozszerzenie oferty zajęć dodatkowych w Samorządowym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Wierzbnie oraz w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim w okresie od 01.09.2015r do 30.09.2018 r.

Grupa docelowa: 176 dzieci i 12 nauczycieli w Samorządowym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Wierzbnie oraz w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim

Główne zadania: utworzenie 50 nowych miejsc dla dzieci w wieku 3-5 lat, w Samorządowym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Wierzbnie oraz 10 nowych miejsc dla dzieci w wieku 6 lat w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Biórkowie Wielkim, w tym wyposażenie ich w niezbędny sprzęt, pomoce dydaktyczne i zabawki.

rozszerzenie oferty OWP o dodatkowe zajęcia dla dzieci w tym: specjalistyczne zajęcia logopedyczne, arteterapia, zajęcia przyrodnicze prowadzone metodą eksperymentu, zajęcia „mały konstruktor” czyli budowa i programowanie robotów, i maszyn z dedykowanych klocków.

zapewnienie warunków funkcjonowania 2 nowo utworzonych oddziałów przedszkola i 1 oddziału przedszkolnego poprzez adaptację pomieszczeń na potrzeby zajęć przedszkolnych , wykonanie podjazdu oraz dostosowanie łazienek dla potrzeb niepełnosprawnych, utworzenie 1 placu zabaw, uzupełnienie placu zabaw o urządzenia dostosowane dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Doskonalenie nauczycieli w zakresie wykorzystania TiK oraz robotyki i programowania w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych w trym w zakresie pedagogiki specjalnej, w OWP.

Główne rezultaty: 60 nowo utworzonych miejsc w przedszkolu i oddziale przedszkolnym dla dzieci w wieku 3-6 lat, 12 nauczycieli objętych wsparciem 1 przedszkole i 1 oddział przedszkolny doposażone w meble sprzęt TiK, pomoce dydaktyczne

Całkowita wartość projektu 1 296 185,28 zł

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego