• Ścieżka Sensoryczna

• 19.06.2022
          • W naszym przedszkolu powstała ścieżka sensoryczna. Głównym celem tego projektu jest stworzenie dzieciom możliwości korzystania ze ścieżki bogatej w bodźce dotykowe, węchowe i wzrokowe. To bardzo ważne wsparcie dla prawidłowego rozwoju zdolności analizowania i przetwarzania bodźców sensorycznych przedszkolaków, co z kolei przekłada się na ich prawidłowy rozwój we wszystkich sferach zgodnie z ich indywidualnym potencjałem. Przedszkolaki mogą doświadczyć wielozmysłowego poznania i eksplorowania otoczenia niezbędnego do rozwoju prawidłowej integracji sensorycznej.

Dzieci poznają różne struktury i faktury poprzez chodzenie po różnych podłożach, rozwijając wyobraźnię dotykową, stymulując swoje receptory w stopach, doskonalą zmysł równowagi i rozwijają motorykę dużą.