• Liski

• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

7:00-8:30 Schodzenie sie dzieci, zachęcamy do stosowania form grzecznościowych na powitanie, rozmowy indywidualne z dziećmi. Zabawy swobodne w kącikach zainteresowań. Prowadzenie obserwacji pedagogicznej. Poranne zabawy ruchowe oraz integrujące grupę, zabawy w kole. Zabawy logopedyczne.

8:30-9:00 Przygotowania do śniadania - porządkowania zabawek w sali, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience.

9:00-11:15 Zajęcia dydaktyczne zgodnie z podstawą programową, zabawy i zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane wg wybranego programu wychowawczego. Stwarzanie sytuacji edukacyjnych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Wspieranie działań twórczych podczas kontaktu dzieci ze sztuką, muzyką i literaturą. Przygotowanie do wyjścia do ogrodu przedszkolnego (nauka ubierania się). Zabawy ruchowe w ogrodzie, obserwacje przyrodnicze w najbliższym otoczeniu przedszkola. Zabawy dowolne nw dywanie, okazja do obserwacji dzieci, rozmowy indywidualne. Uroczystości przedszkolne.

11:30-12:00 Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience. Obiad - kulturalne zachowanie przy stole.

12:00-13:30 Zabiegi higieniczne w łazience. Przygotowanie do leżakowania- odpoczynek po obiedzie: słuchanie muzyki relaksacyjnej, bajek czytnych przez nauczyciela lub odtwarzanych z płyt CD. Ćwiczenia grafomotoryczne. Zabawy dowolne w kącikach zaintersowań. Ćwiczenia na tablicy interaktywnej. Zabawy muzyczno-ruchowe. Zajęcia dodatkowe.

13:00-14:00 Przygotowanie do podwieczorku. Czynności higieniczne. Podwieczorek- samodzielne i kulturalne spożywanie posiłku.

14:00-17:00 (15:30 przekąska) Zabawy ruchowe, integrujące grupę. Zabawy umuzyjalniające. Utrwalanie poznanych wierszy i piosenek. Zabawy i ćwiczenia indywidualne z dziećmi. Zabawy dowolne rozwijające umiejętność organizowania i podejmowania działalności zabawkowej. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, boisku lub w sali. Prace porządkowe, rozchodzenie sie z dziećmi.