• O Nas

Drodzy Rodzice

Pragniemy zapewnić dzieciom jak najlepszy start na następnym etapie edukacyjnym, dlatego dużą wagę przywiązujemy do tego, by każde dziecko kończąc edukację w naszym przedszkolu osiągnęło mocne podstawy intelektualne i emocjonalne. Angażując dzieci do aktywności twórczej i poznawczej, wspierając, ucząc
            samodzielności, stwarzamy warunki do tego, by każde dziecko opuszczając progi naszego przedszkola było radosne, ciekawe świata i świadome swojej wartości.

Historia Przedszkola

Nasze przedszkole swoją działalność rozpoczęło w 2009 roku. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców z Gminy Koniusza przedszkole powstało w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do placówki uczęszczają wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat i dzieci niepełnosprawne, z różnymi zburzeniami rozwojowymi: narządów ruchu, wzroku, wadami mowy i słuchu, zaburzeń spektrum autyzmu. W roku szkolnym 2011/2012 powstał kolejny oddział przedszkolny realizowany z funduszy unijnych Projekt „Partnerstwo dla rodziny”, który był odpowiedzią na problem bardzo niskiego wskaźnika upowszechniania edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Koniusza.

W roku szkolnym 2013/2014 aby zapewnić optymalny rozwój dzieci przed pójściem do szkoły, przedszkole poszerzyło swoją działalność o dodatkowe oddziały przedszkolne znajdujące się budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Biórkowie Wielkim, gdzie w roku szkolnym 2015/2016 utworzono trzy grupy przedszkolne. W roku szkolnym 2018/2019 powstały dwie dodatkowe grupy przedszkolne w byłym budynku Gimnazjum w Posądzy w ramach kolejnego projektu unijnego „Miejsce dla przedszkolaka”.

W 2020 r rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu unijnego „Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej w Gminie Koniusza”. W ramach tego projektu został uruchomiony kolejny oddział przedszkola oraz prowadzone były dodatkowe zajęcia rozwijające i wyrównujące szanse edukacyjne. (odnośnik do opisu projektu– to mamy na naszej stronie i trzeba dać tu przekierowanie)

Od roku szkolnego 2020/2021 siedziba naszego przedszkola została przeniesiona do miejscowości Posądza do której uczęszczało 144 dzieci. Obecnie w przedszkolu znajduje się siedem grup przedszkolnych, w których mamy 170 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Atuty naszego przedszkola:

• Siedem dużych, przestronnych sal dydaktycznych wyposażonych w monitory interaktywne, oraz „Magiczny dywan”, urządzenia te wspierają kreatywne rozwiązywanie problemów z różnych dziedzin edukacji przedszkolnej, kształtują umiejętności w zakresie pracy zespołowej z wykorzystaniem nowoczesnej technologii
            • W ogrodzie jest plac zabaw dla dzieci młodszych oraz dla dzieci starszych, wyposażony w nowoczesne zabawki oraz w bezpieczną  miękką nawierzchnię. Jest to miejsce nie tylko zabaw, ale również zajęć przyrodniczo- badawczych
            • Boisko przedszkolne,
            • Sala gimnastyczna,
            • do dyspozycji dzieci są gabinety specjalistyczne, wyposażone w pomoce dydaktyczne służące do zajęć prowadzonych przez logopedę, pedagoga terapeutę.
            • wysoko wykwalifikowani nauczyciele wychowania przedszkolnego, terapeuci, pedagodzy specjalni, absolwenci wielu wyższych uczelni i studiów podyplomowych, którzy zapewniają dzieciom naukę na wysokim poziomie.
            • wszystkie dzieci uczęszczają na zajęcia z języka angielskiego.
            • dzieci wykazujące różne trudności uczęszczają na zajęcia z logopedą, zajęcia rewalidacyjne, korekcyjno- kompensacyjne, emocjonalno-społeczne, zajęcia z integracji sensorycznej.
            • pracownicy obsługi dbający o zdrowe, smaczne posiłki uwzględniając indywidualne diety dzieci, oraz higienę w przedszkolu i porządki wokół przedszkola.
            • przedszkole posiada własną kuchnię, w której codziennie przygotowywane są świeże posiłki dla dzieci: śniadanie oraz podwieczorek. Wszystko odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym z zachowaniem najwyższej jakości kulinarnej. Jedzenie przygotowywane jest ze świeżych owoców i warzyw oraz innych nie przetworzonych produktów dostarczanych przez sprawdzonych dostawców.
            • Naszą tradycją jest organizowanie spotkań integracyjnych dla rodziców, pikników, wspólnych tematycznych festynów oraz różnych akcji charytatywnych.np. karma dla zwierząt ze schroniska „Psie Pole” w Racławicach, WOŚP.