• POMAGAMY UKRAINIE !

• 01.03.2022
          •  Drodzy uczniowie, Rodzice, nauczyciele i pracownicy Samorządowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Posądzy a także sympatycy śledzący naszą stronę !

Jedną z głównych zasad funkcjonowania naszej placówki jest nieangażowanie się w działalność polityczną jednak nie możemy pozostać obojętni na to co stało się na Ukrainie. Brutalna agresja na suwerenne państwo dokonana przez armię rosyjską na rozkaz prezydenta Federacji Rosyjskiej W. Putina jest czynem nieakceptowalnym w demokratycznym Świecie XXI wieku. Na ulicach ukraińskich miast giną niewinni ludzie, matki z dziećmi zmuszone są chować się w schronach przed rosyjskimi rakietami, tysiące z nich uciekają ze swoich domów próbując dotrzeć do naszej granicy by uchronić swoje dzieci przed koszmarem wojny. Przyjmijmy ich serdecznie ofiarując pomoc na jaką każdego z nas stać, okażmy nasze współczucie i otwórzmy serca na ludzką krzywdę. Polacy już nieraz pokazali, że są dobrzy, że nie pozostają obojętni na los drugiego człowieka niezależnie od narodowości, koloru skóry czy wyznania. Wierzę, i tym razem nie zawiedziemy.  Jako szkołę i przedszkole szczególnie rani nas krzywda najmłodszych, lufy armatnie wycelowane w dzieci to najobrzydliwsza zbrodnia na ludzkości to zaprzeczenie naszego człowieczeństwa. Niestety dzieje się tak nie tylko na Ukrainie, wojny doświadczają dzieci w Syrii, Afganistanie, Jemenie i wielu innych krajach. Utracone dzieciństwo, strach w oczach dziecka i płacz ich matek to największy wyrzut sumienia naszej cywilizacji, w której politycy realizują swoje chore ambicje kosztem ludzi, którzy pragną tylko jednego - pokoju. Powiedzmy głośno:

Nie dla wojny ! nie dla obojętności !

POMAGAMY UKRAINIE !

Spontaniczny odzew Polaków wymusza konieczność koordynowania pomocy tak aby do Ukraińców dotarła ona we właściwym zakresie i w odpowiednie miejsca.

Gmina Koniusza koordynuje działania związane z udzieleniem pomocy dotkniętej wojną Ukrainie.

Szkoły, Przedszkola i Żłobek na terenie naszej Gminy będą punktami gdzie można będzie przynosić dary. Przygotowujemy zaplecze logistyczne (pomieszczenia, kartony do pakowania, wolontariusze).

W najbliższym możliwym czasie ogłosimy zbiórkę darów ze szczegółowym wykazem rzeczy, które są potrzebne. Następnie zebrane rzeczy będą przewiezione do punktów wskazanych przez Wojewodę. Dzięki temu mamy pewność, że właściwa pomoc trafi w odpowiednie miejsca zarówno u nas w kraju jak i na Ukrainie. Niezależnie od tego zachęcamy do podejmowania indywidualnych działań jak np. wpłaty na rzecz organizacji pomocowych

pomagamukrainie.gov.pl