• Truskaweczki

• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

• Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki i koledzy oraz nasza Pani. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe itp…

RAMOWY PLAN DNIA

GRUPA "TRUSKAWECZKI"

7.00 - 8.00 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Gry i zabawy stolikowe, konstrukcyjne, tematyczne. Indywidualne rozmowy z dziećmi. Zabawy służace realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci. Zabawy ruchowe bądź ćwiczenia poranne.

8.20 - 8.30 Porządkowanie sali. Przygotowanie do śniadania, czynności samoobsługowe - kształtowanie i utrwalenie nawyków higienicznych.

8.30 - 9.15 Śniadanie. Doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku. Mycie zębów.

9.15 - 10.15 Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne organizowane przez nauczyciela, wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju (m.in. umysłowej, językowej, matematycznej, muzycznej, plastycznej, badawczej). Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

10.15 - 11.20 Kontynuowanie prac wynikających z zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Zabawy swobodne w sali, pobudzanie kreatywności dzieci. Zajęcia indywidualne z dzieckiem zdolnym lub z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych (pomoc psychologiczno-pedagogiczna). Czynności samoobsługowe przed wyjściem na świeże powietrze. Spacery, wycieczki i wyjścia obserwowanie przyrody.

Gry i zabawy ruchowe, sportowe, rekreacyjne.

11.20 - 11.40 Przygotowanie do obiadu: porządkowanie sali, czynności samoobsługowe - kształtowanie i utrwalenie nawyków higienicznych.. Utrwalenie poznanych wierszy i piosenek.

11.40 - 12.10 Obiad - wspieranie samodzielnych działań dziecka. Samodzielne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

12.10 - 12.30 Odpoczynek i relaks. Słuchanie bajek i muzyki relaksacyjnej - wyciszenie.

12.30 - 13.20 Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia usprawniające aparat mowy, małą motorykę (kolorowanki, szlaczki, łączenie kropek, wycinanie).

13.20 - 13.30 Przygotowanie do podwieczorku. Porządkowanie sali, wdrażanie i przyswajanie nawyków higienicznych.

13.30 - 13.45 Podwieczorek.

13.45 - 16.00 Zabawy inspirowane przez dzieci, czytanie literatury dziecięcej. Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości, praca stymulująca. Zabawy w kole, zabawy stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Zabawy na świeżym powietrzu. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.

Poszczególne godziny ramowego rozkładu dnia mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb i sytuacji.