• Malinki

• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

• Codziennie rano z wesołą miną przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki i koledzy oraz nasza Pani. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: klocki, lalki, samochody, puzzle, gry planszowe itp…

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W GRUPIE DZIECI 5-6 LETNICH

GRUPA "MALINKI"

7.00 - 8.00 Schodzenie się dzieci do przedszkola, inspirowanie do spontanicznej działalności - zabawy dowolne według zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci, zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy ruchowe integrujące grupę. Oglądanie książek, albumów, czasopism dziecięcych. Ćwiczenia graficzne, kolorowanie obrazka. Praca indywidualna z dzieckiem zdolnym, wyrównawcza. Prace porządkowe w sali. Rozmowy indywidualne z dziećmi.

8.00 - 8.20 Zestaw ćwiczeń gimnastycznych, zabawy ruchowe przy muzyce.

8.20 - 8.40 Przygotowanie do śniadania, zabiegi higieniczne, przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

8.40 - 9.00 Śniadanie.

9.00 - 9.20 Kształtowanie zachowań prozdrowotnych - mycie zębów.

9.20 - 10.00 Zabawy dydaktyczne. Wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką i literaturą.

10.00 - 10.30 Zabawy z językiem angielskim / monitorowanie rozwoju dzieci, indywidualna praca z dzieckiem zdolnym, praca wyrównawcza.

10.30 - 11.30 Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w ramach realizacji wybranego programu wychowania przedszkolnego z całą grupą. Nabywanie umiejętności przez działanie, stwarzanie sytuacji edukacyjnych stymulujących wszechstronny rozwój dziecka. Organizowanie środowiska inspirującego podejmowanie zabaw tematycznych, dydaktycznych, badawczych i ruchowych. Wspieranie działań twórczych podczas kontaktu dzieci ze sztuką, muzyką i literaturą.

11.30 - 11.45 Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczno-sanitarne, przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

11.45 - 12.15 Obiad, wdrażanie do samodzielnego posługiwania się sztućcami w tym nożem i widelcem.

12.15 - 13.00 Gry i zabawy ruchowe na powietrzu, w tym: zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowo-ogrodnicze, spacery i wycieczki. Zabawy dowolne i organizowane przez nauczyciela z całą lub w małych grupach, rozmowy indywidualne, prace porządkowe, zabawy na placu zabaw.

Uczenie zasad postępowania warunkujących bezpieczeństwo dziecka w budynku, w ogrodzie i poza terenem przedszkola. Wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej. Tworzenie warunków do spontanicznej
            i zorganizowanej aktywności ruchowej. Czynności samoobsługowe w szatni, wdrażanie do samodzielności.

13.00 - 13.30 Organizowanie sytuacji sprzyjającej dziecięcej aktywności: kształtowanie zachowań prozdrowotnych, zapewnienie dzieciom róznych form relaksu w sali, odpoczynek / bajkoterapia / - wyciszenie dzieci za pomocą wybranych technik relaksacyjnych: słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej, zabawy relaksacyjne, gry i zabawy stolikowe, gry i zabawy ruchowe, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ortograficzne, oddechowe i słuchowe.

13.30 - 13.45 Przygotowanie do podwieczorku, czynności higieniczno-sanitarne, wdrażanie kulturalnego zachowania się
            w łazience.

13.45 - 14.00 Podwieczorek, wdrażanie do kulturalnego zachowania się przy stole.

14.00 - 15.00 Tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci (kółko taneczno-muzyczne, kółko mały konstruktor, mały odkrywca). Dowolna działalność dzieci: zabawy swobodne według zainteresowań dzieci w sali lub
            w ogrodzie.

15.00 - 16.00 Gry i zabawy stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci.

Poszczególne godziny ramowego rozkładu dnia mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb sytuacji.