• O Nas

• Program wychowania przedszkolnego dr Iwona Lewkowicz, dr Anna Tworkowska-Baraniuk

Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli… Janusz Korczak

Program wychowania przedszkolnego ma na celu poprawę jakości pracy edukacyjnej i uwzględnia potrzeby społeczności przedszkolnej, to jest dzieci, rodziców oraz pracowników. Integruje nauczycieli i rodziców w realizowaniu celów wychowawczych, ujednolica działania wychowawcze, kieruje procesy wychowawcze na właściwe tory. Zadaniem wychowania jest wspomaganie dzieci w uzyskaniu orientacji etycznej, w odkrywaniu wartości i ich urzeczywistnianiu. Wartości w wychowaniu są wartością i celem, wyznaczają motywację działań, nadają im kierunek i sens. Prezentowany program uwzględnia ostatnio wprowadzoną nowelizację i zmiany w treściach kształcenia i wychowania. Zwraca także uwagę na potrzebę wspierania rozwoju dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem jego ciekawości świata, samodzielności w osiąganiu celów i rozwijaniu zdolności i zainteresowań.